Jump to content

Elektronska scena

Chicken Boy

Recommended Posts

• Replies 483
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hvala za vse te linke, ampak dejmo se mal umirit s tem opevanjem slavne in imenitne preteklosti. Ta topic ni namenjen limanju vseh možnih prastarih posnetkov in jaded vzdihovanju.

Slika objavljena

Vsi nadaljnji odkloni bodo sankcionirani.

Gremo naprej z jamranjem, kolk je zdej vse v qrcu...

Velikega techno partyja pač ne moreš več delati. Razen, če narediš vsaj 3 techno flore za vse stile in si na koncu totalno v minusu.

Velik techno zur v hit sport centru ( lokacija od eurore 2004) 1 floor

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=cwjEAMe-uF8

Galerija: http://www.in-stereo.it/?p=860

februar 2013 next one

Pac dobri techno zuri so bli od vedno v najvec primerih se ve kje ...Promissedland 97', Meet Me,Syndustry, Eurora, Pulse. Sam je tezava, ker mi smo u bistvu.... ful dalec. :)

Edited by ateljeparty

Namesto, da bi med seboj sodelovali in si ne hodili v zelje se zgodi pač to. Na isti dan 5 dobrih eventov, a ves mesec nič.

Kaj vsi lovijo ljudi dokler imajo plače?

to da se lovi datum po 18 je stalna praksa, tko to je tle pr ns, k si folk ne zna razporedit čez mesec...

to se men slis tko prizadeto da nemorm povedat... ce hoces it na party, bos ze mel kes, se spomnem svojih broke cajtov, vse je blo tocno splanirano da se (komi) izide, datumi in cene so ble itak vnaprej znane, denar pa varno v kuverti :grin: zadnjih 20 eur sm dala za massacrate karto+vodo+x. starejsi folk k ma pa itak jobe, ne me jebat da nima vsak prisparanih 50eur? folku je skoda dat kes, ker jim niso vredni tega partyji al pa oni sami niso vredni partyjev. (se nism se odlocla, kaj je fora. :P)

če se lahko samo na kratko obregnem ob "zlate, stare čase"... folk nikoli ni bil zadovoljen in tudi leta deset let nazaj so potekale debate v stilu "scena je šla v k****; zakaj več ni tako, kot je bilo". Techno je bil meni takrat neprimerljivo boljši (sodim v tisti val rejverov, ki so še ujeli zadnjih par spejs- in aliennajtov) in takratnea PLUR-filinga več nikoli nebo nazaj.. (se pa najdejo še vedno hudi, hudi vajbi..so pač..drugačni :) )

ampak kar se tiče same organizacije eventov, je bilo pa tudi takrat eno samo ožemanje in skakanje v zelje.. partijev ni bilo toliko kot danes ampak vseeno se je več kot enkrat zgodilo, da je kakšna ambasada pripeljala Svena ravno na tisti datum, ko sta v celju pokala Beyer in Schumacher. da sploh ne omenjam nategovanja na vsaki drugi masovki v smislu obljubljenih special-lightshowow, ki jih večkrat sploh ni bilo, neprisotnosti nujno potrebne ventilacije (to je bil še posebej v golovcu velik problem)...se spomnim, da je en frend nekoč konkretno dol padel in ga drogartovci niso smeli peljat ven na zrak.. in tudi takrat so flešerji v bistvu kr dost jamrali :D

lahko si preberete prve topice tukaj iz leta 2000, kako so že takrat obtoževali AG, da gre v čisto komercjalo in da so partiji vedno manj obiskovani.. :) ampak ok, tudi komercjala ima svoje korenine in se razvija naprej..

meni se sedanje stanje na partisceni ne zdi nič prestresljivo spremenjeno, kar se eventov znotraj eventov tiče (o razširjenemu spektru partigoerjev nebi, kr to čivkajo že vse ptice selivke v en glas) .

nov se mi zdi mogoče res ta problem razdrobljenosti in temu primerna borba za publiko zaradi velike ponudbe. recimo priznam, da še nikoli nisem bila v nobenem klubu v novi gorici, ker mi je enostavno predaleč za DJ-e, ki sem jih slišala že x-krat, ali pa me ravno takrat zjebe budget oz. je kaj prav tako zanimivega bistveno bližje.

mislim, da predvsem denar igra tu večjo vlogo, kot nekoč.. včasih se je našparalo za žur svojega srca, zdaj se raje izbere nekaj čimugodnejšega. tako je v lanski sezoni K4 imel trenutno en bolj iskanih producentov in dj-ev sodobne šole Boris Brejcha flor praktično prazn kljub ful reklame, kr je blo na metelkovi pač praznovanje 20. obletnice radia študent in vsi klubi đabe.

se mi pa zdi škoda, da na štajerskem ni več kvalitetnih žurov (tam dejansko vidno miga samo še Reaky), čeprav se najdejo konkretni underground placi. sem bla pa zdaj parkrat na bolj local-sceni (pekarna) in se mi resnično zdi, da jih je večina ostala v letu 2004, kar se techna tiče in pod nobenim pogojem nebodo sprejeli ničesar novega, svežega.. (razen če bo prišlo izpod Reakyevih prstov :grin: )..so frendi probali previdno ufurat brejkse in dnb na kakem žuru, pa se je folk dobesedno pritoževal, da hočejo techno :D

jaz zase še kr najdem dobre muzike na žurih.. bolj me kdaj razočara kakšno ozvočenje in cene pijač..

Edited by baraba_

Iskreno povedano, pojma nimam, kaj v štirki delajo ta vikend, v f-u so pa hip-hop oldiesi zgolj podlaga za lansiranje naslednjega albuma Dlaja Eegola ex-Ali Ena, future-Recyclemana.

Mene sicer ne boli glava, če kdaj oldiese (take ali drugačne) kje zamudim, saj jih je kot listja in trave. Konec koncev greste lahko na hip-hop klasike tudi v Cirkus na halloween-sredo ...

Frustrated much?

Ne mislim si medalj za zasluge pripenjat, ampak za domačo elektronsko sceno in tudi številne čisto neznane artiste sem dovolj udarniških akcij naredil in postavljal svoja jajca na tnalo, da spim s čisto mirno vestjo. Problem, ki ga imam pri tem pa je, da mi kronično zmanjkuje časa in žal ne morem še kaj več narediti za mladino in undergorund artiste, ki bi jih rad podprl in jim odprl kakšna vrata,ker si to zaslužijo. Ljudje, ki sodelujejo z mano, vejo zakaj to počnejo, tudi tisti resni igralci, s katerimi ne sodelujemo, so do mene v glavnem spoštljivi in jaz do njih in se veliko pogovarjamo med sabo o sceni tudi če smo direktna konkurenca v poslih, kdor rabi kak nasvet, informacijo ali pomoč od mene, ga vedno dobi - hejterji, ki se skrivajo za izmišljenimi imeni na DA bodo pa vedno hejterji.

Kar se pa pisanja tiče: objave imam v veliki večini omembe vrednih slovenskih tiskanih medijev pa tudi številnih tujih, to, da me poznaš po zapisu ali dveh v Lady in ne recimo po prispevkih v Pravni praksi, Dnevnikovem Objektivu pa tudi kakšni tuji specializirani reviji za elektronsko muziko, pa več o tebi kot o meni pove.

Frustrated much?

Ne mislim si medalj za zasluge pripenjat, ampak za domačo elektronsko sceno in tudi številne čisto neznane artiste sem dovolj udarniških akcij naredil in postavljal svoja jajca na tnalo, da spim s čisto mirno vestjo. Problem, ki ga imam pri tem pa je, da mi kronično zmanjkuje časa in žal ne morem še kaj več narediti za mladino in undergorund artiste, ki bi jih rad podprl in jim odprl kakšna vrata,ker si to zaslužijo.

:that:

Poznam znj artistov pri nas, tudi sam ( :blushes: ) za katere je bil gregec odskocna 'clubbing' deska! Jaz mu lahko le vsakic salutiram! In verjamem, da kadarkoli bi potreboval mnenje, info... cenim njegovo pomoc! Hvala G. :ourajt:

lp

• 2 weeks later...

Premaknjeno iz topica Govorice

Gospodarsko razstavišče je mal izpjevalo, zdj ko je začel AMC Studio vsak vikend skor partye not delat (po možnosti zastonj za prvih 2000 obiskovalcev, na koncu kao glavna zvezda zboli itd..)...

zastonj karte dajat je v obdobju recesije pohvalno... ko bi si le tudi drugi organizatorji kaj takega lahko privoščili, ane

Edited by Stevo

zastonj karte dajat je v obdobju recesije pohvalno... ko bi si le tudi drugi organizatorji kaj takega lahko privoščili, ane

Genius, brez zamere, ampak tebi res ni jasno, kaj so problemi slovenske elektronske scene, kdo jo gradi in kdo jo ubija - ker AMC teh dobrodelnih akcij in podn produkcij res ne dela zato, ker bi želel dobro sceni in obiskovalcem - ker potem, bi poskrbel za kvalitetno produkcijo z ozvočenjem, na katerem dejansko kaj slišiš, varnost obiskovalcev (Avicii in Duran Duran sta samo dva primera, kjer bi se lahko zelo hitro Lipa ponovila in mi res ni jasno, kaj delajo inšpekcije, da se to ponavlja), garderobe, bolj raznovrstno pijačo po žepu bolj prijaznih cenah, lajnap z repom in glavo, pravočasno plačevanje nosilcev programa in podizvajalcev ... a moram nadaljevat?

Od nekoga, ki tako dolgo spremlja sceno, kot ti, bi vseeno pričakoval malo več resnosti. Je pa tudi res, da ni težko pljuvat po drugih in bučnic pisat, če se skrivaš za psevdonimom na DA.

Edited by Stevo

Ti in tebi podobni ubijate sceno ker si bil mlad ko se je scena gradila na plečih ambasade gavioli, zdaj pa delate na replay programu, nečemu kar je bilo spromovirano že davna leta nazaj. Sicer, kot sem neštetokrat že povedal, je pohvalno da v takšnih časih kot so, ambasada sploh deluje, ampak ti pri tej stvari nimaš popolnoma nič, razen da si vtaknu nos nekam kamor ti ni bilo treba in da se na mukah nekoga drugega delaš pametnega. Če se dotaknem tvojih ''uspehov'' - imeli ste pušiono na howellsu, pete tongu, sven vathu in markusu shulzu v Inboxu - remember? Tako da začepi gofljo, ker nimaš pojma o sceni, pejdi pisat članke za Ciciban ali karkoli ti je že v mislih in planu in elektronsko sceno pusti pri miru, ker ti in taki prepotentni pametnjakovići kot si ti jo ubijate.

P.S.

Bomo kar s tem postom zaključili.

Edited by Stevo

Nvm, jaz imam občasno občutek, da me bo ta naša katastrofalna elektronska scena ubila:

ONUR ÖZER

PET DUO

Ancient Methods

BASIC SOUL UNIT

Need For Mirrors

Martin BUTTRICH

Substance

Capriatti

...

November, kaj vse bo šele decembra na voljo... :nejvem:

Edited by Kotalko

ma sej to vsi jamrajo kok je scena u pizdi, a bistvu vsak mesec tok enih imen pr nas da glava peče. Scena je u pizdi ker folk nima dnarja that's it, sam k se nekateri ne morjo sprjaznit s tem :)

Sam če bi blo pa še mal več undergrounda pa tud nebi škodlo :) Dejansko pa lahko povem iz prve roke, da je res težko prfurat neko hudo ime s katerim bo folk zadovoljen v teh časih in da si pokriješ stroške ;) dejansko je res veliko dela - časa, za tako malo denarja ali pa celo nič.

Cene dj-ev so pa res poskočile v zadnjem času in si dost imen katere bi radi gostili žal ne moremo privoščit za tako majno kapaciteto.

Drgač pa sm se pogovarju ze z veliko artisti in se vsi nekako strinjamo da je tale sezona ena izmed slabših če ne najslabša v zgodovini elektronske scene pri nas (o obisku in nastopih seveda govorim).

Ampak misim da če delaš z ljubeznijo do glasbe in uživaš v tem, te ne more ustavit nič, niti ta jebe... kriza

Tako da js sm mnenja da se nimamo kaj pritoževat nad elektronsko sceno pri nas ampak kvečjem se lahko pritožujemo državi ker ni dnarja da bi lahko hodil vn vsak petek in soboto kot včasih :D hahaha

LP

Včasih če se je kdo zaletu v tebe na flooru, se ti je opraviču in dal za drink / lajno. Zdej pa maš pacijente ki se prov zanalašč postavijo, da se zaletiš v njega in da ti lahko pol zateži. + Vsi smo se mel radi med sabo in res je krožil PLUR

Danes tega ni več..to pa pogrešam :)