Jump to content

Elektronska scena

Chicken Boy

Recommended Posts

• Replies 483
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sej so se delali house in techno partyi. In kaj si dobil? Na technu tudi T od techna ni bil, na housu si bili pa Jaka, Silvan itd. Včasih si šel na techno in dobil techno. Pa tudi če nisi poznal DJa, si vedel kaj bo tam. Danes to ne pali več, ker se je masovno zavajalo folk. Pa ja, techno je širok pojem, ampak vsi vemo kaj hočem povedat.

Ma manite se vec tog oldies goldies techna!!!! Bilo, proslo in kaj sedaj! Bojkotirat partye ker tega ni vec od fotrov? Boze mili!!! Ne, gres na party - v glavi si poslihtat da tega ne bos vec dobil ampak it z nekim namenom da pozuras, odkrivat nov sound in je to to! Ce ne pa bodi rajs doma, upali si toti winamp pa vrti vse od 1995 pa do 2004!

Glede Jaka, Silvota in Sharka.. Hv alabogu! rajs bi njih poslusal vsak dan, ker vem kako zgleda njihov preverjen Sharkastiq brand, za katerim stojijo 10 in vec let.. kot pa nekoga kateremu je prioriteta zloadat si beatport lestvico, it v klub in preterat z nepotrebnim nabijanjem! Nema vajba od teh nasih DJev! Vsak voli biti ono sto gleda na TV! Jbga.. tudi Jeanclaud Van Damme ni vec tolk nevaren kt je bil pred 15imi leti!

lp

fotri ki ti jokajo kok je blo včasih v rdeči dvorani zakon

tisti tapravi fotri se bližajo 40-tim, grejo enkrat letno ven in je to to.. dvomim da si kakšnega sreču pred mcjem ;)

razen če si se pogovarju s kakšnim ''znalcem'' ki je kao samooklicani foter ker je dal vse v rdeči dvorani čez, klub temu da je biu star 11 let ;)

Ne govorim o oldis goldis technu, ker zadeva tudi meni najeda. Samo da si pa prišel na party, kjer je bil techno in so ti servirali en minimal... Ja, o tem jaz govorim. Ker minimal ni imel nobene veze z technom. In zato ljudem ne moreš več prodat techna, ampak hodijo samo na zveneča imena, ker vedo kaj bodo dobili.

In kot sam praviš, treba je furat brand in treba je tudi gledat, kaj je folku všeč. Pred leti je imel Dekky svoje večere v Cvetličarni. Vrtil se je hud house. Zraven je kdaj še kdo bobnal ali pa je prišel en model z saksofonom in vedno je bilo polno do jutra, pa ni bilo niti ene objave na Drogartu. Potem pa pripelješ neko zveneče ime in imaš prazno. Slovenija je premajhna, da boš ti pripeljal nek brand iz tujine, ker ga večina sploh ne pozna. Moraš pa ti ustvarit svoj brand in če bo hud žur, bodo ljudje prihajali in tudi kakšen eksperiment si boš lahko privoščil in ljudem predstavil kaj novega. Če se pa igral na prvo žogo, pa žal pri nas ne bo nič iz tega.

Edit: Kelvan nimam nobenga specifičnega partya v mislih, se pa spomnim koliko postov je bilo na DA glede tega.

Edited by Chicken Boy

tisti tapravi fotri se bližajo 40-tim, grejo enkrat letno ven in je to to.. dvomim da si kakšnega sreču pred mcjem ;)

razen če si se pogovarju s kakšnim ''znalcem'' ki je kao samooklicani foter ker je dal vse v rdeči dvorani čez, klub temu da je biu star 11 let ;)

fotri so zame vsi ki so čez 25 in/ali hodijo na partije vsaj 3 leta dlje od mene :drimer: Vsi omenjeni so bili stari pod 30.

Propade! Zakaj? Ker na vsakem koraku vidis party z istimi DJi, istim line upom in 'bozemili' istim stancom.

Zadnji primer omenjenega razočaranja je bila kranjska volume ekipa v velenju. Ni enak stil kot psiho in veztax techno pa je bilo vseeno bolj prazno, kljub temu da je bilo zunaj pred klubom folka več kot dovolj.

Koliko (tehno) partijev pa premore velenje, da so jih tako siti? Jaz slišim mogoče 4x na leto, da je tam kakšen party. :nejvem:

Pač ni več toliko party populacije v tistem koncu drugega razloga jaz ne vidim, ker v kranju imamo vsaj 2x na mesec party z več kot 100 obiskovalci (veztax tehno v extremu in psy na železniški, ostalih občasnih dnb, house ter techno partijev tukaj nisem štel), pa gotovo nima kranj z okoliškimi vasmi več populacije kot celje in velenje skupaj. Razen seveda, če sem tok out, da mi ne pride na uho/FB noben velenje/celje party. :nejvem:

EDTI: Meni se zdi velenje glede elektronike še slabši kot škofje loka pa ima enkrat več prebivalcev kot ŠL.

Edited by Kotalko

Mojih pet centov ... razlogov za "drugačno" sceno je več.

Prvi je vsekakor internet in posledica youtuba ter DLjanja setov. Tega deset let nazaj ni bilo. Takrat si DJja slišal samo na partyju, prej si pa mogoče en njegov par let star set zlajnal do konca. Youtube danes prinese muziko domov, mogoče celo cel party. Ampak to še bolj čutijo producenti.

Drugi je fragmentacija stilov. Včasih si imel techno ter house od 4x4. Bil je še DnB in to je to. Folk se je delil na technažarje in housarje. Danes so se vsi od teh razdelili na 3+ subkultur in občinstvu primerno imaš tudi velike partyje. Edini stil, ki je nekako obdržal kohezivnost je trance. K nam je prišel kasneje ampak samo s trancom lahko narediš masovko pri nas, ker tam folk ni sfragmentiran + padalcev je dovolj zaradi marketingu prijaznega trance zvoka.

Tretji je dvig standarda. Danes gre skoraj vsak vikend en ali dva avtobusa na party v tujino. Mularija špara denar za tist hud party vsake par mesecev ali mesec in gre v tujino. Tudi padec mej na severu je dobrodošel iz tega stališča (starši lažje puščajo mladino na te tripe) Današnjim mladičem je domača scena na nivoju večje privatke. Včasih je šel iz Slovenije en mogoče dva busa letno na partyje na sever. Glavnina scene je bila doma ne tako kot danes v tujini.

Četrti: res dobri organizatorji z vezami so se upokojili. :) Preveč dela za premalo denarja. Sposoben človek gre raje v drug foh. Redki so ljudje, ki to delajo s srcem tako ko Slave na gorenjskem. Nekdo je drugače že pojamral glede štajerskega konca ampak tam ste si sceno zafurali sami z 199 SIT partyji in tako folku sploh niste vzgojil spoštovanja do partyjev. Poleg tega imate blizu Gradec, Zagreb in Ljubljano. 10 let nazaj ni bilo avtocest tako kot danes.

Gotovo se najde še kaj ampak ti se mi zdijo glavni.

bi se kar strinjal z martincem... dodajam pa še peti razlog:

včasih se v klubih na javnih/mainstream/pop/.. veselicah ni vrtelo elektronike, danes pa je to več ali manj stalnica. In za padalce in pogojno rejvad to popolnoma zadošča, saj se lahko znorijo ob elektronskih ritmih nekajkrat na mesec in jim ni treba it na lokacije "sumljivega" slovesa.

Dejansko v zadnjem času uspevajo samo še masovske s popolnoma komercialnimi lineupi, ki pobereje vse te padalce, pa še od pravovernih gre marsikdo na tak rejv, ker drugega pač ni - masovk pa sploh ne. Meni ni problem priznati, da sem bil na večini telih dvoranskih kvazi rejv veselic v zadnjem času, ker so mi bile masovke od nekdaj zakon in noben klub ne more pričarat tistega v pizdi saunda v dvorani, ko vse odmeva, ampak je še vedno maximalno kul :D

In kakor kaže, se od spodobnih masovk lahko kar poslovimo, ker noben organizator ne bo tako neumen, da bo šel sestavljat proper lineup za 350 prodanih kart. Pravih techno zvezd ni več, hausarji so pa iz leto v leto dražji - vsaj tisti, ki jih zdaj večina folka pozna. Patetično, sam tko je. Na primer en Stonebridge, ki je ob dveh top albumih sproduciral malo morje hitičev, ne bo privabil niti 17 folka. Ok, mogoče 23, če upoštevam 6 folka na gesti.

Če se še malo vrnem na techno... tistega "starega" techna ni več. Eni so se zaciklali v minimalu, drugi so šli v komercialo, tretji pa se grejo nek absurden techno revival (s tem da so za to izbrali res najbolj bedno možno obdobje, ko je kraljevala prva inkarnacija minimala z nekim praznim driblanjem u 3pm). Vse to seveda v imenu evolucije in organske rasti techno glasbe. Fakdet!

Po pravici povedano, če bi imel možnost sestaviti techno lineup, ne vem koga bi dal gor. Če bi sledil svojemu okusu, bi me v petih sekundah po objavi spljuvali, da dajem gor same DJe, ki so kandidati za slovensko državljanstvo. Od novih nisem zasledil nikogar, zaradi katerega bi šel besno daunloudat vse možne sete zadnjega leta. In ja, v Sloveniji je med DJi še vedno kvaliteta... ki ne napolni dvorane in ne plača vseh stroškov.

bi se kar strinjal z martincem... dodajam pa še peti razlog:

včasih se v klubih na javnih/mainstream/pop/.. veselicah ni vrtelo elektronike, danes pa je to več ali manj stalnica.

Me spomni ne nepozabljivo srečanje z eno flašerko iz enih rovt nad Škofjo loko na partyju v Kranju 12 let nazaj. Mi je rekla, da hodi samo na techno pa na goveje veselice. Harmonika pa Umek all the way :) kasneje sem take vzorce videl (in so še) samo še v hardcore crowdu.

Velikega techno partyja pač ne moreš več delati. Razen, če narediš vsaj 3 techno flore za vse stile in si na koncu totalno v minusu. V razmislek: techno je vedno bil underground in tam kjer je pri nas danes tam bi moral biti ves čas. To, da je bil vmes v Sloveniji napol mainstream je prej izjema kot pravilo. Pač imel je svojo zlato dobo zaradi kup predpostavk, ki so se v naši deželi dobro poklapale ampak folk se more sprijaznit, da se svet vrti naprej.

Techno masovke pri nas itak ne moreš nardit. Lahko narediš trance masovko, pa še to morš imet neko zelo znano ime. Enkrat sva šla z Martincem na en tracne na Gospodarca, sej on se ga verjetno ne spomni :grin: , pa ne vem če nas je bilo 100 notri. Meni trenutno scena ustreza. Techno dobim na Elementsih, če je praznik grem na barvice pogledat, mogoče 1x na leto AG in pa psy festival v tujini. Naslednje leto bo treba še kakšnega našega pogledat. Žal pa nisem več v srednji šoli, da bi hodil vsak vikend na party. In iskreno povedano se mi tudi ne da, ker po 5 delovnih dneh, se mi ne da še vikenda oddelat.

To, da nimamo nekih masovnih eventov in hudih DJ mene čisto nič ne moti. Kvaliteto se še vedno da dobit in če se dela na dolgi rok, potem bo tudi uspeh.

Me zanima, kaj bi Ely na temo tranca rekel. Jaz namreč nikoli nisem imel občutka, da je "pravih" trancerjev v Sloveniji, ki bi plačali karto za dobrega didžeja v klubu vsaj 10 eur, več kot 1.000, prej nekje v rangu 600. Druga zgodba so masovke s trancerji, kjer se ne prodaja muzika, ampak hajp (še PvD in Armin v AG danes najbrž sodita bolj v drugo kot prvo sfero) pa še to ne vem, če se je kak event po Tiestu na GR finančno pokril brez velikih sponzorksih vložkov in vključno z izkupičkom na šankih - jaz tega dvojega niti ne dojemam kot iste scene. Nisem bil pa nikoli nek ekspert za trance.

Drugače pa, če se boste vsaj malo poglobili v to, katero nišo na trgu polnijo naše novodobne trance/house masovke, boste videli, da imajo čisto sociološko-ekonomsko več skupnega s tem, kar je bil pred šestimi, sedmimi leti Deejay Time kot pa takratne elektronske masovke.

Edited by gregec

Drugače pa, če se boste vsaj malo poglobili v to, katero nišo na trgu polnijo naše novodobne trance/house masovke, boste videli, da imajo čisto sociološko-ekonomsko več skupnega s tem, kar je bil pred šestimi, sedmimi leti Deejay Time kot pa takratne elektronske masovke.

:that:

kaj sem pa jest druzga napisu? :D

Me spomni ne nepozabljivo srečanje z eno flašerko iz enih rovt nad Škofjo loko na partyju v Kranju 12 let nazaj. Mi je rekla, da hodi samo na techno pa na goveje veselice. Harmonika pa Umek all the way :) kasneje sem take vzorce videl (in so še) samo še v hardcore crowdu.

Na našmu koncu je to tko že zadnjih 4-5 let... Umek in Mladi Dolenjci... pa Dan D mogoče :slayer:

konc avgusta so hujš priprave na romanje k teden ali dva prej na Brezje :D

sploh nevem točno o čem teče topic. da je scena v kurcu ker ni več masovk? mogoče masovke sploh niso več to kar folk hoče, razen valda padalci welcome red pena en random trancer partijev. loh skorajda z zanesljivostjo trdim da skorej cela moja druzba in folk ki ga poznam preferira bolj intimno okolje (štirka :D ), sem in tja ambasado, pred raznimi masovkami.

čeprov če bi mel take lineupe kot ste jih mel v zlatih časih bi vsi letel tja, ampak to ni mozno ker se enga DJja komej plačajo, kaj šele 4, sam to nekak ni več problem slovenije ampak tega da so ratal preplačane pičke..

Včas smo se (upravičeno) zgražal, k so top5 trenserji hotl po 30k za špil. Zdej mirno opalijo 100k+...

Zakaj tak dvig cen? Američanci so v zadnjih letih odkril rejv in so prpravljeni plačat lih karkol, samo da dobijo enga, k je vsaj približno znan. Če ma kakšen komad na MTVju, je to seveda bonus.

Pezdeti pa potem osladno razlagajo v intervjujih, kako je to kul za klubsko sceno, da se je tud v US začel dogajat. Faking dobr za njih in njihove tošle!

Pejt odšpilat pa pober dnar (sej bi bil neumn če ga ne bi), pa pol v intervjuju povej neki generičnga, kok je blo zakon in da komi čakaš da spet prideš špilat, ne nam pa buč prodajat, aprou?

Edited by Kelvan

Gecko ti si ze star. :P problem je da so slabe okoliscine za nove rejverje, ker majo vec al manj na izbiro komercialo al pa schranz, pa se schranza ni vec tok k 5 let nazaj. problem je tud v tem, da med komercialo in tem kar fura k4, obstaja en velik prepad. no sej lahko je vam/nam, ki itak najraj hodimo v stirko, in se mamo fajn. ampak problem je v tem, da nimajo vsi sans tam organizirat, ce pa probas kje drugje, bos pa po vsej verjetnosti propadu. govorim za neuveljavljene kruje, ceprou tud uveljavljeni so mel ze zgube... pa za mal vecje bookinge, sploh ni placa, ker ni primernega kluba npr. s kapaciteto 1000 folka. se dobr da zdej usaj stirki dobr kaze, drgac bi bli res brez usega.

Če bi sledil svojemu okusu, bi me v petih sekundah po objavi spljuvali, da dajem gor same DJe, ki so kandidati za slovensko državljanstvo.

mene nej kr spluvajo...BMK..zame popolni line up, pa ne rabm nobene tuje zvezede, same nase gore list :za zacetek Slave,poj bi dal Plotzića, u mes fotra VS. kočota,za rzbit bi dal Božota iz šiške in za konc bizla in jajca seveda v VS. obliki.....zame proper 10 urni tehno event :) ...zdej pa pluvite sunac li vam malinovsko :P

Namest 'Bozota is siske' se da Flisa, pa bo cist u redu :) Vsaj kleklanja ne bo :D

Božo nc ne klekla oz. :strikam::totalkarazpizden: , je cist dober dečko, lahko pa damo tud staro štajersko navezo v old skul izvedbi... šoker+alen+triksička+point pa na koncu flis ;) ...jst sm ze :dedek: in sem bolj za za stare varjante :) ...flis ga pa nej na konc nazge :P

sploh nevem točno o čem teče topic. da je scena v kurcu ker ni več masovk?

Takrat je bla masovka v Celju na dva meseca več let zapored (poleg primerljive klubske scene kot je danes). Valda brez večje slabe vesti rečem, da je danes scena slabša :P

DJji postali predragi? Pa saj takrat smo imeli tudi mi cifre čisto drugačne. Ozvočenj, čiščenje za event itd. danes je parkrat dražje kot deset let nazaj. Ampak stari, jaz sem šel takrat na party s petimi jurji v žepu pa sem bil cel car. Danes bi dal 20€ samo za prevoz :D