Jump to content

LSD (Alex Grey) Ski-trip report

Recommended Posts

Captain's log, stardate 2010 . . . S prijateljem sva jo za vikend mahnila na eno naših smučišč in se nastanila v enem od hotelov pod le tem. Imela sva srečo, saj je na koncu sezone tam zelo malo ljudi - le nekaj hrvatov. Raja jo je tudi masovno migrirala v Planico, kjer se je vršil eden meni bolj nezanimivih hobijev - ogled smučarskih poletov , tako da sva bila na smučišču praktično sama, z nekaj izkušenimi smučarji. Zjutraj sva ob prvi medici razrezala pivnik na četrtinke in vsak zaužila eno. Po nekaj odpeljanih furah, sva se ob prvih znakih, da sva dosegla tališče usedla na pivo in pogoltnila preostalo. Druga četrtinka je v roku enega z užitkom in občutkom popitega piva začela pritiskat na prejšnjo in že tako prijazna smučarska koča je zaživela s še večjo toplino in gostoljubjem. Ker sva bila skoraj sama, sva se lahko krohotala po mili volji, toliko da spraviva iz sebe začetno hihitavost, kajti čakalo naju je še nekaj spustov po belih strminah. Vreme ni bilo kaj prida, a nič zato - bila sva prijetno pogreta in neverjetno samozavestna. Po pravici povedano sem imel pomisleke, vendar sem po prvih zavojih videl, da ne bo nobenih težav, nasprotno - praktično sva se zlila s progo. Čutil sem vsako vdolbino, ravnotežje na maximumu. Sneg okoli naju se je topil v pritanjenih RGB odtenkih, spodnje veje dreves, upognjene v sneg so zgledale kot telesa, hrbtno usločena, kot da bi delale most. Seveda sva večkrat postala in se čudila nad naravo. Vreme ni bilo kaj prida, a nič zato. Čutil se je neverjeten mir in spokojnost, čeprav je veter neusmiljeno upogibal vrhove dreves. Kapljice talečega snega na vejah so se lesketale, kot biseri. Hribovi so praktično dihali z nama - česa takega še nisem doživel. Žal moje leporečje ne seže v globine, potrebne za opis emocij, ki so me obdajala. V enem trenutku mir, v drugem radost in veselje nad nepopisno lepoto, spet nekaj momentov kasneje žalost, da me nekoč ne bo več, da bi še naprej lahko užival v vsej tej krasoti. Ko sem znova odsmučal naprej, je adrenalin od hitrosti šprical in polnil luknje v možganih :smirk: , tako da je vse skupaj bil en velik kozmični orgazem. Po smučanju sva se zapeljala globje v naravo in sledila potoku. Voda se je vrtinčila v nagajivih vzorcih in ob postanku, ko sva prisluhnila žuborenju, se je vse skupaj prelevilo v psihedelično simfonijo, pravo odo naravi. Ob vrnitvi v hotel sva bila oba izmučena. Odprla sva si še eno pivo in se probala naspat. Seveda ni šlo zlahka - prej sem bil primoran še nekaj ur zmučen strmet v notranjo stran svojih vek, kjer se je dogajal večdimenzionalni spektakel morfajočih obrazov, tunelov in spominov na bele strmine. Prijatelj, ki ima precej več kil kot jaz (se pravi je bil verjetno precej manj prepojen s "kislino" je zaspal pred mano in čez nekaj časa sem ga moral zbudit, ker je škrtal z zobmi - menda ga je tlačila mora. Malo kasneje sem zaspal tudi sam.

Epilog: Božansko . . . Grey-i so močni za popizdit in polovica je več kot dovolj, da te za 12 ur popelje v wonderland. Vesel sem, da se je najina količkaj neodgovorna prigoda končala srečno in da sva jo odnesla z malo manj, kot rahlim muskelfibrom. Če bi smučišče ne bilo prazno, se verjetno nebi spustil v kaj takega, zato odsvetujem vsem, posebej neizkušenim smučarjem in psihonavtom, da združijo ti dve sicer odlični aktivnosti.

Čutil sem vsako vdolbino, ravnotežje na maximumu.

interesting, on a non-related note, nisem vedu da smučaš... as in z dilami po snegu ;)

a si lahko malce bolj specifičen glede občutka na dilah na LSDju?

mogoče če za začetek oceniš svoje smučarske skillse v štartu... si l33t ali se bolj ali ponavadi biješ boj za preživetje od vrha do doline :grin:

kako je s sledenjem terenu - maš kako sekundo bufferja, da lahko vnaprej planiraš kam boš peljal al je bolj na ploh vse;

kakšna je kontrola nad smučmi pri večjih hitrostih - so noge bolj wobbly ali uspeš tudi po zaledenelem delu varno presmučati?

sta poskusila tudi kej offpiste?

zanima me predvsem za oceno dodane vrednosti samega tripa vs safety tebe in ustalih udeležencev, ker sem večkrat opazil, da nekaterim kislinovcem drastično pade hand-to-eye & prostorska koordinacija ;)

interesting, on a non-related note, nisem vedu da smučaš... as in z dilami po snegu ;)

a si lahko malce bolj specifičen glede občutka na dilah na LSDju?

mogoče če za začetek oceniš svoje smučarske skillse v štartu... si l33t ali se bolj ali ponavadi biješ boj za preživetje od vrha do doline :grin:

kako je s sledenjem terenu - maš kako sekundo bufferja, da lahko vnaprej planiraš kam boš peljal al je bolj na ploh vse;

kakšna je kontrola nad smučmi pri večjih hitrostih - so noge bolj wobbly ali uspeš tudi po zaledenelem delu varno presmučati?

sta poskusila tudi kej offpiste?

zanima me predvsem za oceno dodane vrednosti samega tripa vs safety tebe in ustalih udeležencev, ker sem večkrat opazil, da nekaterim kislinovcem drastično pade hand-to-eye & prostorska koordinacija ;)

Od začetka zelo skeptično in negotovo (prvič smučal na acidu), vendar ko ugotoviš, da ni panike stvar postane ulta-zabavna.

Smučam od malih nog (kakih 20 let) in se na snegu počutim, kot doma, zato so mi zavoji že praktično refleksni. Ponavadi se staruhi derejo za menoj, da naj smučam bolj počasi, namreč sem velik fan hitrosti na dilah. Na splošno mi rolanje, drsanje in smučanje, kjer nimam obeh nog fiksiranih na eno površino ležijo, med tem, ko sem si na bordu prvič skoraj zlomil tilnik, od skejtanja pa imam totalka zjeban gleženj.

Ponavljam, da se na smučišču verjetno nebi počutil dobro, če bi bila razrita proga in polno ljudi. Ne predstavljam si, da bi moral bit pozoren še na mimo-smučajoče. Dejansko sva imela idealne pogoje za smuko - proga je bila perfektna in ni bilo nevarnosti, da me vrže na kakem kuclu. Seveda pa sem tudi smučal bolj turistično in nisem preveč spuščal. Offroad nisva furala. Kolega se je enkrat sicer razbil, ker ga je zarobilo (on je bordal) - za trenutek mu je popustila koncentracija a je h sreči imel čelado. Ja, malo je pač treba pazit, da ostaneš fokusiran.