Droge/Zmanjševanje tveganj

MDMA in antibiotiki

26.2.2018 - Ljudje velikokrat sprašujejo, če lahko vzamejo droge, ko jemljejo antibiotike in osebno jim to vedno odsvetujem. To storim predvsem zato, ker verjamem, da če si dovolj bolan, da jemlješ antibiotike, drog ne smeš jemati. Obstajajo pa še drugi, povsem tehnični razlogi.

Kako preteči vikend maraton?

16.2.2018 - Celonočno maratonsko plesanje in druženje s prijatelji ob dobri glasbi je za telo lahko tako naporno kot je dejanski tekaški maraton. Po odtečenih kilometrih si nihče ne želi imeti tako imenovanega 'muskelfibra' ali v našem primeru doživeti 'spranega ponedeljka', ki s seboj prinaša izžeto telo in moralnega mačka. Zato smo za maratonce, polmaratonce ali rekreativne žurerje na kup spravili najosnovnejša priporočila za predpriprave ter smernice za bolj varno poplesavanje po plesišču.

MDMA v obliki kristalov

5.2.2018 - MDMA je glavna aktivna sestavina v ekstaziju in ena izmed najbolj priljubljenih prepovedanih substanc. MDMA se nahaja v obliki prahu, kristalov, tabletk ali kapsul. Učinki trajajo od 3 – 5 ur. Povprečna doza pa se razlikuje glede na telesno težo. Za izračun doze velja formula 1-1,5 mg MDMA-ja na kilogram telesne teže. Tako je za 75kg težko oseba doza med 75mg in 112mg.

THC 2.0

25.1.2018 - Uporaba konoplje je postala tako pogosta v našem okolju, da se je skoraj že ne obravnava kot drogo, saj »obstaja toliko hujših snovi od konoplje« in »konoplja je naravna«, »konoplja zdravi«, itd. A vse pogosteje se srečujemo z ljudmi, ki doživljajo precej neprijetne psihične posledice prekomerne uporabe konoplje, kot so tesnoba, panični napadi, paranoje, brezvoljnost...

»Čist kokain? Eh, saj nismo v Kolumbiji…«

22.11.2017 - V zadnjih letih čistost substanc po Evropi raste, kljub temu pa se še vedno zasledi prepričanje, da so substance močno namešane in »švoh«. Namen članka je razbijanje zgornjega mita in nagovarjanje k zmernem doziranju, še posebej ob prvi uporabi na novo kupljene substance.

Četrtinka je nova polovička!

20.11.2017 - V zadnjih letih čistost substanc po Evropi raste, kljub temu pa se še vedno zasledi prepričanje, da so substance močno namešane in »švoh«. Namen članka je razbijanje zgornjega mita in nagovarjanje k zmernem doziranju, še posebej ob prvi uporabi na novo kupljene substance.

Sintetični kanabinoidi

19.9.2017 - Sintetični kanabinoidi so substance, ki imitirajo učinke trave. Obstaja zelo veliko različnih umetno narejenih kanabinoidov (1000 +), prav tako pa predstavljajo največji delež na novo zabeleženih substanc.

Hepatitis C

9.8.2017 - Hepatitis C je akutno ali kronično vnetje jeter, ki ga povzroča virus hepatitisa C (HCV). Virus se prenaša predvsem ob izpostavljenosti okuženi krvi. Nahaja se v krvi, slini, spermi, urin, solzah in trebušni slinavki. Več v članku...

Hepatitis B

9.8.2017 - Virus hepatitisa B (HBV) povzroča vnetje jeter. Okužba se najpogosteje prenaša ob izpostavljenosti okuženi krvi in spolnih odnosih z okuženo osebo, lahko pa tudi z okužene matere na novorojenca. Več v članku...

KAJ SI ŽELIM, DA BI VEDEL_A, PREDEN SEM POSKUSIL_A SVOJO PRVO DROGO

19.7.2017 - Pred vami se nahaja uvertura v serijo člankov pod naslovi »Kaj si želim, da bi vedel, preden sem prvič vzel…«. Obravnavali bomo vsako drogo posebej, tako, kot je to smiselno.